REKLAMA
Znaleziono 2485 wyników
Kolej w Słupsku zyskuje nowe obliczeartykuł
Pokaż artykuł
Kolej w Słupsku zyskuje nowe oblicze
Kolej ze Słupska do Lęborka zmienia się na naszych oczach. Efekty inwestycji już dostrzegają podróżni, korzystając z przebudowywanych na trasie stacji i przystanków. To jedno z największych zadań infrastrukturalnych, realizowanych obecnie przez Polskie Linie Kolejowe SA na Pomorzu. Warta ponad 1,8 mld zł netto modernizacja dofinansowana jest ze środków unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) oraz Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Słupsk: podróżni wsiadają do pociągów z nowych peronówartykuł
Pokaż artykuł
Słupsk: podróżni wsiadają do pociągów z nowych peronów
W Słupsku podróżni korzystają z efektów modernizacji stacji. Udostępniony został przebudowany peron nr 3 oraz nowy peron nr 4, które zapewniają wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Teraz prace przeniosą się na sąsiednie perony, aby po zakończeniu inwestycji zapewnić wszystkim pasażerom łatwiejszy dostęp do kolei i oczekiwany komfort obsługi. Wartość robót prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe S.A. na stacji Słupsk wynosi 562 mln zł netto.
Trwa modernizacja katowickiego Satelity, części kompleksu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodekartykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja katowickiego Satelity, części kompleksu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek
Sezon hokejowy dobiegł końca, a GKS Katowice zakończył go z tytułem wicemistrza Polski. Nie oznacza to jednak, że nic nie dzieje się na lodowisku, które stanowi część kompleksu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek. Przerwa w rozgrywkach jest wykorzystywana do zrealizowania ważnej inwestycji. Trwa rozbudowa trybun, których pojemność miejsc siedzących zwiększy się o 1/3. Modernizowany jest również dach obiektu.
Coraz więcej planowanych magazynów z pompami ciepła w Małopolsce – czy Kraków ma szansę na miano lidera?artykuł
Pokaż artykuł
Coraz więcej planowanych magazynów z pompami ciepła w Małopolsce – czy Kraków ma szansę na miano lidera?
Magazyny w Małopolsce przechodzą cichą rewolucję – coraz częściej zamiast kotłowni gazowych deweloperzy chcą instalować pompy ciepła oraz fotowoltaikę. Deweloperzy aktywni w tym regionie zaczynają projektować hale wykorzystujące odnawialne źródła energii, a inwestorzy zaczynają widzieć w tym nie tylko ekologię, ale też realne oszczędności.
W Polsce powstanie fabryka produkująca rakiety do Homarów-K. Zmieni krajowy przemysł zbrojeniowyartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie fabryka produkująca rakiety do Homarów-K. Zmieni krajowy przemysł zbrojeniowy
Polska podpisze jeden z najważniejszych kontraktów zbrojeniowych ostatnich dekad. W poniedziałek, 29 grudnia, zawarta zostanie umowa o wartości ponad 12 mld zł, która umożliwi budowę w kraju fabryki produkującej precyzyjne pociski rakietowe CGR‑080 dla systemów Homar‑K. To pierwszy raz w historii, gdy tak zaawansowana amunicja będzie powstawać w Polsce.
W Gdyni powstanie Centrum Integracji Systemów i Uzbrojenia artykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstanie Centrum Integracji Systemów i Uzbrojenia
• Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM S.A.) to kluczowy podmiot polskiego przemysłu obronnego, specjalizujący się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu techniki morskiej i obronności
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
Katowice pozyskały dziesiątki milionów złotych na kolejne inwestycje w infrastrukturę deszczowąartykuł
Pokaż artykuł
Katowice pozyskały dziesiątki milionów złotych na kolejne inwestycje w infrastrukturę deszczową
Katowickie Inwestycje S.A. pozyskały środki na kolejny etap prac na rzecz gospodarowania wodami opadowymi i zabezpieczenia miasta przed skutkami zmian klimatycznych. Miejska spółka zawarła z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu „Uporządkowanie systemu gospodarowania wodami opadowymi w Katowicach – etap III", którego całkowita wartość wynosi ponad 110,5 mln zł, a wysokość dofinansowania może sięgnąć blisko 60 mln zł.
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkichartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkich
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkich. Na ten cel spółka uzyskała blisko 17 mln zł dofinansowania z Funduszu Wsparcia Technologii Krytycznych, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisały dzisiaj Polpharma Biologics S.A. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniachartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniach
Elektrociepłownia Żerań, Siekierki i Pruszków oraz Ciepłownie Wola i Kawęczyn – to aktywa ciepłownicze Grupy ORLEN w aglomeracji warszawskiej, które już w 2035 r. odejdą całkowicie od spalania węgla. Podstawą dekarbonizacji tych aktywów staną się ciepło generowane z gazu i energii odnawialnej, odzyskiwanie ciepła odpadowego ze ścieków, spalin i systemów chłodzących oraz akumulatory ciepła.
W Polsce powstanie gigantyczny magazyn energii. Będzie jednym z największych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie gigantyczny magazyn energii. Będzie jednym z największych w Europie
W Polsce rusza budowa jednego z największych magazynów energii w Europie. Nowa instalacja powstanie w północnej części województwa mazowieckiego i będzie największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowo‑Wschodniej. Projekt ma kluczowe znaczenie dla stabilności krajowego systemu elektroenergetycznego, który coraz częściej zmaga się z nadprodukcją energii z odnawialnych źródeł.
Podpisano umowę na realizację dużej inwestycji za 914 mln zł netto, na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzemartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację dużej inwestycji za 914 mln zł netto, na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie zwalniają inwestycyjnego tempa na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem. Kolejowa spółka podpisała umowę na realizację prac na kolejnym odcinku linii nr 201, tym razem między Wierzchucinem a Lipową Tucholską. Trasa zyska m.in. drugi tor oraz sieć trakcyjną, a podróżni skorzystają z bardziej dostępnych stacji i przystanków. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości 914 mln zł netto jest dofinansowana ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
MON inwestuje miliony w budowę miejsc stacjonowania wojsk sojuszniczych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
MON inwestuje miliony w budowę miejsc stacjonowania wojsk sojuszniczych na Dolnym Śląsku
Budowlany potentat rozwija współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej. Grupa ERBUD wykona roboty budowlane związane z budową miejsc stacjonowania wojsk w miejscowości Trzebień w województwie dolnośląskim (powiat bolesławiecki, gmina Bolesławiec). Wartość umowy to 32,9 mln zł (netto).
Globalny koncern Mondi zakończył rozbudowę fabryki w Wielkopolsce artykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern Mondi zakończył rozbudowę fabryki w Wielkopolsce
Kolejna znana, duża, globalna firma zrealizowała nową inwestycję w województwie wielkopolskim. Mondi, światowy lider branży opakowaniowej i papierniczej, zakończyło rozbudowę jednej ze swoich polskich fabryk.
Rusza budowa nowej siedziby Sądów Rejonowych w Łodzi [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej siedziby Sądów Rejonowych w Łodzi [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Ogłoszony w 2023 r. projekt budowy nowej siedziby dla Sądów Rejonowych w Łodzi wkracza w fazę realizacji. We wtorek, 29 października wbito symboliczną łopatę pod inwestycję. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Balzola Polska, Lantania oraz EBS BUD.
Kolejna ważna inwestycja w Porcie Gdańsk gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna ważna inwestycja w Porcie Gdańsk gotowa
Kolejna ważna inwestycja w Porcie Gdańsk gotowa. Zakończyła się rozbudowa Nadbrzeża Bytomskiego - pierwszego z czterech planowanych do modernizacji nadbrzeży. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków unijnego Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Z tej okazji zorganizowano uroczyste zakończenie pierwszego etapu projektu. Wziął w nim udział wiceminister Jacek Karnowski.
Biurowiec B10 we Wrocławiu uzyskuje certyfikat LEED Platinumartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec B10 we Wrocławiu uzyskuje certyfikat LEED Platinum
Najnowszy biurowiec firmy Vastint Poland we Wrocławiu – budynek B10 przy ul. Bolkowskiej, otrzymał certyfikat LEED v4 na poziomie Platinum, stając się trzecim obiektem, w Polsce który uzyskał to wyróżnieniem. Z wynikiem 89 punktów, B10 jest obecnie najwyżej ocenianym budynkiem LEED v4 w kraju.
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadamiartykuł
Pokaż artykuł
Osiem miast w Polsce dostanie łącznie 190 mln zł. Mają zwiększyć ochronę przed ekstremalnymi opadami
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekaże na inwestycje wodne w ośmiu miastach kolejne fundusze. Z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021-2027 dofinansowanie inwestycji w ośmiu miastach wyniesie 190 mln zł.
W Gdańsku powstanie supernowoczesna zajezdnia tramwajowaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie supernowoczesna zajezdnia tramwajowa
Szykuje się kolejna wielka inwestycja infrastrukturalna w Gdańsku. W pobliżu Pętli Ujeścisko, przy ul. Warszawskiej, na terenie 4 hektarów powstanie nowa, supernowoczesna zajezdnia tramwajowa z możliwością przeglądów, napraw i mycia taboru. Koszt inwestycji to ponad 390 mln zł - środki będą pochodzić głównie z KPO. Pojadą tam także nowe, 47-metrowe tramwaje.
[Wrocław] Innowacje energetyczne na wyciągnięcie rękiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Innowacje energetyczne na wyciągnięcie ręki
Współczesne problemy zmian klimatycznych, oprócz stale rosnących kosztów energii oraz wyczerpujących...
REKLAMA